Yönetim Kurulu

tarafından dsdnova17
Orkun GÜL – DSD Yönetim Kurulu Başkanı

Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünü, üniversite
giriş sınavında Türkiye üçüncüsü olarak kazandı. 2003 yılında
onur öğrencisi olarak mezun oldu. Procter & Gamble’da başladığı
kariyerine, 7 yıl boyunca Pazar Araştırmaları Müdürü, Eczane
Kanalı Satış Müdürü, Geleneksel Kanal Satış Müdürü ve Zincir Mağazalar
Müşteri Yöneticisi olarak devam etti. Avon ailesine 2010 yılında
düzenlenen, üst düzey yönetici adaylarına yönelik Global Satış Akademisi
programı kapsamında dahil oldu. 5 yıl yürüttüğü bölge satış
grup müdürlüğü görevinin ardından 2015 yılında Satış Direktörü olarak
atandı. 2 yıl sonra Türkiye’deki Genel Müdürlük bayrağını devraldı.
2019’un başından bu yana ise Türkiye’nin yanı sıra Kuzey Afrika, Ortadoğu Bölgesi’nden sorumluyu. Ayrıca, Doğrudan Satış Derneği’nin 25.yılında Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini üstlendi.

Samet SERTTAŞ – DSD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

Herbalife Devlet ve Kurumsal ilişkiler EMEA Bölge Müdürüdür. Gaziantep Üniversitesi Gıda Mühendisliği ve Anadolu Üniversitesi Uluslararası İlişkiler alanında lisans, Nottingham Üniversitesi Üretim Yönetimi alanında yüksek lisans, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Küresel ve Bölgesel Çalışmalar alanında ikinci yüksek lisansını yapan Serttaş, halen Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Siyaset Bilimi bölümünde doktora çalışmasına devam etmektedir. İş hayatına Tarım ve Köy İşleri Bakanlığında başlayan Serttaş; TBMM Tarım, Orman ve Köy İşleri komisyonunda danışman ve Amerikan Büyükelçiliği Tarım Bölümünde kıdemli uzman olarak görev yapmıştır.

Yaprak ERDAVRAN – DSD Yönetim Kurulu Saymanı

Ankara Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı bölümünden mezun oldu. 2009 yılında Viyana’da Liderlik İletişimi ile Bodrum’da Ekip Oluşturma Eğitimi, 2011 yılında Gant Etkin Yönetim ve 2013 yılında Orlando’da Dönüşümsel Liderlik, 2017 yılında Başkanın Zirvesinde Global Liderlik programlarını tamamladı. Tupperware Türkiye bünyesinde Bölge Satış Müdürü, Pazarlama Müdürü ve Satış Geliştirme Müdürü olarak görev yaptı, ayrıca Tupperware Satış ve Ticari Direktörlüğü görevlerini üstlendi. Tupperware’in satış gücü organizasyonuna 50’nin üzerinde distribütör kazandıran Erdavran, 2013 yılından beri Tupperware’de Genel Müdür olarak görev yapmaktadır.

Johan Larsson – DSD Yönetim Kurulu Üyesi

İsveç’te doğdu ve profesyonel kariyerine Medya ve Bilgi Teknolojileri sektöründe başladı. 28 yaşında Genel Müdür olarak görevlendirildi. O zamandan beri 7 farklı ülkede Genel Müdürlük yaptı, farklı kıtalardan ve çeşitli kültürlerden 20 farklı ülkenin sorumluluğunu üstlendi. Spor alanında başarılı bir aileye doğması, performanslarını iyileştirme konusunda bireyleri ve takımları nasıl yönlendireceği ve motive edeceği konusunda erken yaşlarda bilgi sahibi olmasını sağladı. Göteborg İktisat Fakültesi’nde işletme üzerine yüksek lisans yaptı. 8 senedir Türkiye’de yaşamakta ve çalışmaktadır. Şu anda Oriflame Başkan Yardımcısı, Türkiye ve Afrika Başkanı ve Türkiye Genel Direktörü olarak görev yapmaktadır.

Tayfun Ergün – DSD Yönetim Kurulu Üyesi

Temmuz 1998’den beri Amway Türkiye Genel Müdürü olarak görev yapmaktadır. Gazi Üniversitesi İdari Bilimler Fakültesinde İşletme Yönetimi eğitim almıştır. 1987 yılında Amerikan Hava Kuvvetleri Döner Sermaye Fonlarında görev yapmıştır. 1993 yılında Amway Türkiye’ de Finansman ve Yönetim Müdürü olarak işe başlamış, 1996 ile 1998 yıllarında ise Amway’ in Yunanistan ve Türkiye’den sorumlu Bölge Finans ve Yönetim Direktörü olarak görev yapmıştır. Tayfun Ergün, Türk Amerikan İşadamları Derneği üyesidir. Ayrıca, Doğrudan Satış Derneği kurucu üyelerinden olan Ergün, 2002 – 2006 yılları arasında iki dönem ve 2011-2014 yılları arasında ise bir dönem Doğrudan Satış Derneğinin başkanlık görevini yürütmüştür.

Nihal Eriş – DSD Genel Sekreteri

Hacettepe Üniversitesi İngilizce Mütercim Tercümanlık Bölümü’nden mezun oldu.

Çalışma hayatına İngiltere’de bir çeviri bürosunda başladı. Ardından Yargıtay Başkanlığı’nda tercüman ve proje uzmanı olarak görev aldı. Hukuk çevirileri ve Avrupa Birliği Projeleri alanlarında deneyim kazanmasının yanı sıra Avrupa Konseyi, Strazburg ve Birleşmiş Milletler, Viyana ofislerinde kurum temsilcisi olarak yer aldı.

Halen Invist Danışmanlık Şirketi’nde Kıdemli Uzman olarak görevine devam etmekte olup Kamu Politikaları Stratejik Araştırmalar Merkezi’nde (KAPSAM) İklim Değişikliği ve Ekoloji, Sağlık Politikaları ve Adil Ticaret alanlarında çalışmalar yapmaktadır.

2021 yılından Mart ayından itibaren de Doğrudan Satış Derneği Genel Sekreterliği görevini yürütmektedir.

 

Related Articles