4. Doğrudan Satış Konferansı

tarafından dsdnova17

4. Doğrudan Satış Konferansı Hilton Bomonti İstanbul’da Gerçekleşti

4. Doğrudan Satış Konferansı; kamu ile özel sektörden önde gelen isimlerin ve akademisyenlerin katılımıyla, “Doğrudan Satış Sektörünün Geleceği Bölgesel ve Global Vizyon’’ temelli konular çerçevesinde, 25 Kasım 2022 Cuma günü İstanbul’da düzenlenen bir etkinlik ile gerçekleşti.

Konferans, Doğrudan Satış Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ediz Haksal’ın açılış konuşmasıyla başladı. Haksal, konuşmasında, Z Kuşağı’nın kendi işinin patronu olmaya, çalışma saatlerini kendi ayarlamaya verdiği önemi vurguladı.Konferansın açılış oturumunda, Doğrudan Satış Dernekleri Federasyonu İcra Direktörü Tamuna Gabilaia ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürü Avni Dilber de söz aldı.

Altı panel, beş keynote sunum ve iki “Söz Z Kuşağında’’ kısmından soru-cevap kısmından oluşan konferansta, Doğan Holding Yönetim Kurulu Danışmanı Özge Bulut Maraşlı “Gelecekte Hangi Şirketler, Girişimciler ve Liderler Ayakta Kalacak’’ başlıklı keynote sunumu ile dikkat çekti. Devamında “Kriz Çağından İtibarı Oluşturmak ve Korumak’’ konulu keynote sunumu ile Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakültesi Prof. Dr. Çisil Sohodol, sunumunda “Doğrudan Satış Dernekleri Üzerine Düşünceler Nelerdir?” konusuna değindi.

Doğancan Özadlı’nın moderatörlüğünü üstlendiği “Tüketici Tercihlerinde Sosyal Satış Topluluk Desteği ve Tavsiyenin Gücü’’ başlıklı Panel 1, Herbalife Nutrition Türkiye Genel Müdürü Ediz Haksal, Oriflame Türkiye Genel Müdürü Ebru Erkan Ayanoğlu ve Vorwerk Türkiye Genel Müdürü Ömer Barış Turan’ın katılımları ile gerçekleşti. Katılımcılar, doğrudan satışın deneyim yöntemi ile tüketiciye ulaşmasının alışveriş sıklığı ve miktarında azalmaya yol açtığına ve doğrudan satış yönteminin yeni  jenerasyonun iş modeli olabileceğine değinerek, hayali olan herkesin bu yöntemi denemesi gerektiğini vurguladılar.

“Türkiye’de Micro Girişimciliğin Yaygınlaşması”

Strategic Advisory Services Yönetici Ortağı ve Dentons Global Advisory Kıdemli Danışmanı  Hakan Akbaş’ın moderatörlüğünü üstlendiği “Kapsayıcı Ekonominin Bir Parçası Olarak  Doğrudan Satış Sektörünün Sunduğu Mikro Girişimcilik İmkanı” konulu Panel 2 ise Farmasi İş Geliştirme Müdürü Eren Yener, Forever Living Türkiye Genel Müdürü İlker İşmen ve Girişimci, Melek Yatırımcı Zeynep Dereli’nin katılımıyla gerçekleşti.

“Kadın Emeğine Saygı Duyarak Güçlendiren Girişimcilik” başlıklı Panel 3, Fortune Türkiye Genel Yayın Yönetmeni Şule Laleli  moderatörlüğünde, Avon Türkiye Genel Müdürü Orkun Gül, Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı Koordinatörü Didem Rastgeldi Demircan ve Tupperware Türkiye Genel Müdürü Filiz Ecet katılımıyla gerçekleşti.

“Söz Z Kuşağında” başlıklı

panel, Herbalife Nutrition, Satış Stratejisi Kıdemli Müdürü Naime Ciritci Yalçın ve Avon Türkiye İletişim Lideri Sinem Bakır Bezal tarafından iki ayrı oturumda gerçekleştirildi; “Z Kuşağının Gözünden Doğrudan Satış” konusuna dikkat çekildi.

KY Hukuk Av. Kadir Yılmaz’ın moderatörlüğünü üstlendiği “Doğrudan Satış Mevzuatının Geleceği, Tüketiciyi Koruyan ve Güçlendiren Yasal Sistemler” konulu Panel 4, Bozoğlu İzgi Avukatlık Ortaklığı Av. Dr. Elvan Sevi Bozoğlu, TED Üniversitesi Hukuk Fakültesi Prof. Dr. Şebnem Akipek Öcal ve T.C. Ticaret Bakanlığı Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Derya Özçelebi’nin katılımları ile gerçekleşti.

“Yeni Nesil Tüketici ve Girişimcileri Nasıl Anlamalıyız? Talepleri ve Motivasyonları Nelerdir?” konulu keynote sunum, IPSOS CCO’su Yasemin Özen ve PwC Perakende, Tüketici Ürünleri Lideri Adnan Akan’ın katılımları ile gerçekleşti.

DSD Genel Koordinatörü Dr. Samet Serttaş moderatörlüğünde gerçekleşen “Doğrudan Satış Sektörünün Geleceği Bölgesel ve Global Vizyon” konulu keynote panele WFDSA İcra Direktörü Tamuna Gabilaia, Herbalife EMEA Bölgesi Kamu İlişkileri Kıdemli Direktörü Alessandro Tschirkov ve Amway Satış ve Performans Müdürü Aslı Gencel katılım sağladı.

Ekonomist Dergisi Haber Editörü Sibel Atik moderatörlüğünde gerçekleşen “Yeni Nesil Girişimci, Çalışan ve Tüketicinin Beklentileri“ konulu Panel 5’e Kyani Türkiye Genel Müdürü Ersin Arısoy, Huncalife Genel Müdürü Gülben Pehlivan ve Zade Global CEO’su Dr. Mevlüt Büyükhelvacıgil katıldı.

Panel ve sunumların ardından, Doğrudan Satış Derneği’nin bu sene ilk kez düzenlediği “Genç Girişimci Teşvik Ödülleri” sahiplerini buldu. Doğrudan Satış Derneği üyelerinin kıymetli yöneticileri Genç Girişimcilere ödüllerini takdim etti. Katılan herkese çok teşekkür ederiz.

Related Articles