Piramit Satış Sistemlerine Dikkat Edin!

tarafından dsdnova17

Piramit Yapılar, kamuoyunda Saadet Zinciri, Titan gibi isimlerle de bilinen, insanları oluşturdukları sanal sisteme yeni üye getirmeleri duumunda kısa zamanda zengin olma vaadeiyle kandıran yasadışı oluşumlardır.

Piramit Satış Sistemleri Yasadışıdır!

Doğrudan Satış Firmaları, Tüketiciyi Koruma Kanunu ve İşyeri Dışında Kurulan Sözleşmeler Yönetmeliğine göre faaliyet gösteren firmalardır. Piramit yapılar ise, Tüketiciyi Koruma Kanunu ve İşyeri Dışında Kurulan Sözleşmeler Yönetmeliğiyle yasaklamış yasadışı yapılardır.

Piramit Satış Sistemleri Ürünü Gerçek Amaçlarını Gizlemek İçin Kullanırlar!

Doğrudan Satış Firmaları, kaliteli, ürünlerin satışını yapan ticari firmalardır. Sattıkları ürün kaliteli, fiyatı makuldür ve piyasa değerindedir. Piramit Yapılar ise, ürünü gerçek amaçlarını gizlemek için bir araç olarak kullanırlar. Satılmak istenen ürün hakkında net bir bilgi verilmez, ürünün fiyatı da kalitesiyle uyumsuz şekilde abartılıdır. Ürünler, yeni katılanlara kullanışlı ve uygun fiyatlı oldukları için değil, işe başlamak için satın almaları gerektiği için büyük miktarlarda satılarak kar elde edilir.

Piramit Satış Sistemleri Kazançlarını Sisteme Yeni Üye Girişinden Sağlarlar!

Doğrudan Satış firmaları ticari işletmeler oldukları için Doğrudan Satış Sistemindeki satıcılar kazançlarını sisteme yeni katılanlar üzerinden değil, sattıkları ürünler ve kurdukları ekibin yaptığı satışlar üzerinden gelir elde ederler. Piramit yapılarda ise, sisteme yeni üye yapma karşılığında gelir vaat ederler. Sisteme yeni üye girişi miktarı bir süre sonra önceki üyelerin kazanç elde etmesine yetemeyeceği için de sistem mutlaka mutsuz sonla biter.

Piramit Satış Sistemleri Sattıkları Ürünleri Geri Almazlar!

Yasadışı Piramit Yapılarda ürünler kendilerini gizlemek için göstermelik olarak satılır, çoğu zaman ürünler nihai tüketiciye ulaşmaz ve satılmayan ürünler geri alınmaz. Doğrudan Satış Firmaları ise, mümkün olan en düşük stokla çalışmanızı isterler ve satamadığınız ürünleri geri alırlar.

Piramit Satış Sistemleri Sisteme Giriş için Kayıt Ücreti Alırlar!

Doğrudan Satış firmaları, sisteme giriş veya sistemde kalmak için herhangi bir kayıt veya yenileme ücreti almazlar. Doğrudan Satışın en büyük avantajlarından birisi de başlangıç sermayesinin olmamasıdır. Piramit Yapılar ise, sisteme giriş için sizden para talep ederler. Sisteme her yeni giren kişi, Piramitin üstünde yer almak için büyük paralar öder. Gerçekte ise, her yeni seviyede daha az insan sisteme dahil edilir ve daha büyük paralar kaybedersiniz.

Piramit Satış Sistemleri Geçici Yapılardır!

Doğrudan satış Firmaları devamlı yapılardır. Tüm ticari firmalar gibi kar elde ettikleri müddetçe faaliyetlerine devam ederler. Piramit yapılar ise geçici yapılardır. ticari faaliyet göstermezler ve kazanç sadece sisteme yeni üye girişiyle mümkün olur. Ancak, bir süre sonra sisteme eski üyelerin kazanç sağlamasına yetecek düzeyde yeni üye giremeyeceği için sonuçta faaliyetine son verirler ve piramitin altındaki üyeler mutlaka zarar eder.

Piramit Satış Sistemlerinin Prim Yapıları Karmaşıktır!

Her Doğrudan Satış firmasının bir pazarlama ve sattığınız ürün üzerinden elde edeceğiniz şeffaf, anlaşılır bir prim sistemi vardır. Piramit Yapılar ise kendilerini gizlemek için, karmaşık pazarlama ve prim dağıtım sistemleri kurarlar.

Ürün hakkında yeterince bilginiz var mı?

Doğrudan satış sisteminde faaliyet gösteren firmalar son derece kaliteli ürünleri uygun fiyatlarla tüketicilere sunmayı amaçlamaktadır. Eğer ürün size net şekilde anlatılmıyorsa, ürünle ilgili şüphe duyuyorsanız veya ürünün fiyatı size abartılmış geliyorsa hemen karar vermeyin. Detaylı araştırma yapın. Piramit sistemler, ürünü asıl amaçlarını gizlemek için kullanmaktadırlar.

Kazanç iddiaları size doğru olamayacak kadar iyi mi geliyor?

Doğrudan Satış sisteminde girişimciler sattıkları ürünlerden ve kurdukları satış ekibinin yaptığı satışlardan gelir kazanırlar. Gerçekten de doğrudan satış yaparak yüksek gelirler kazanabilirsiniz. Ancak bu hem zaman hem de çok çaba gerektiren bir iş kurma sürecidir. O yüzden kısa zamanda zengin olmayı vaat eden, inanılması güç gelirleri hiç çalışmadan sadece yeni kişileri sisteme üye yaparak kazanacağınızı söyleyen kişilerden uzak durun.

Katılmak için ne kadar ücret ödemem gerekir?

Doğrudan satış sistemine katılmak için herhangi bir giriş aidatı veya sistemde kalmak için üyelik yenileme ücreti ödemezsiniz. Sadece satacağınız ürünleri satın almak için ödeme yaparsınız. Satacağınız ürünleri şirketler size indirimli fiyat üzerinden satarlar. Eğer bir şirket sizden satıcısı olmanız için ücret istiyorsa, üyelik ücreti adı altında para talep ediyorsa muhtemelen yasa dışı piramit bir yapıdır ve sisteme giriş yapan kişiler üzerinden kazanç elde ediyordur. Bu şirketlerden uzak durun.

 Pazarlama planını anladınız mı?

Her doğrudan satış şirketinin bir pazarlama planı vardır. Bu planın size anlatıldığı ve katmanlı satışı tam anladığınızdan emin olun. Elde edeceğiniz primlerin yeni kişileri sisteme dahil etmenizle değil ürün satışlarıyla size ödeneceğinizden emin olun. Eğer pazarlama sistemi karmaşık, prim dağıtım usulleri karmaşıksa, bu piramit bir yapıyı gizlemek için yapılmış olabilir. Dikkatli olun.

 Tüketiciler bu ürünleri kullanıyor mu?

Doğrudan satış şirketleri sizi yüksek stok bulundurmaya teşvik etmezler, aksine mümkünse stoksuz çalışmanızı önerirler. Eğer yüksek stoklarla işiniz devam ediyorsa ve satılan ürünler kullanılmıyor ve ürün dolaşımında sorunlar varsa bu şirketlerden uzak durun.

Related Articles