Derneğimiz

tarafından dsdnova17

Türkiye’de Ağustos 1994’te kurulan Doğrudan Satış Derneği ülkemizde doğrudan satışın gelişmesi için 26 yıldan bu yana çalışmalarına devam etmektedir. DSD’nin başlıca amaçları; doğrudan satışı bir mal veya hizmet pazarlama yöntemi nokta olarak geliştirmek, sektör içinde en üst düzeyde iş ahlakı prensipleri oluşturmak ve bunları korumak ve toplumun doğrudan satış konusundaki bilgisini ve güvenini arttırmaktır.

DSD’ye aktif ve tam üyelik, bir doğrudan satış şirketinde çalışan asli üyeler tarafından oluşturulmaktadır. Doğrudan Satış Derneği’nin halihazırdaki üyeleri; kozmetik ürünleri, parfümler, temizlik ürünleri, aktif yaşam ve beslenme destek ürünleri, ev gereçleri ve kişisel bakım ürünleri gibi geniş bir yelpazede ürün ve hizmet sunan, Türkiye çapında 1.5 milyondan fazla bağımsız satıcının çabalarını destekleyen, Amway, Avon, Farmasi, Forever Living, Herbalife Nutrition, Huncalife, LR Health & Beauty, Oriflame ve Tupperware gibi sektörün önde gelen firmalarıdır.

Tüm üyeler, DSD tarafından benimsenmiş olan davranış ilkelerine tam bağlılık göstermeye ve söz konusu kuralları gönülden desteklemeye kararlıdırlar. Doğrudan Satış Derneği, Avrupa Doğrudan Satış Dernekleri Birliği (SELDIA) ve Dünya Doğrudan Satış Dernekleri Federasyonu (WFDSA) üyesidir. 1978 yılında kurulmuş olan WFDSA doğrudan satış endüstrisini global olarak temsil etmektedir. Üyeleri, 60 ülkenin doğrudan satış dernekleri ve Avrupa Doğrudan Satış Dernekleri Birliğidir (SELDIA). SELDIA ise Avrupa’daki 27 ülkenin doğrudan satış derneklerinden oluşmaktadır. Böylece WFDSA’ya bağlı tüm ülkeler ile doğrudan satış tüm dünyada 182 milyar dolardan fazla satış gerçekleştiren, yaklaşık 100 milyon doğrudan satıcıyı temsil etmektedir.

Doğrudan satış sektörü hakkında her türlü bilgi için derneğimize başvurabilirsiniz.

Related Articles