Neden Doğrudan Satış Girişimcisi Olmalıyım?

tarafından dsdnova17

Dünya çapında 100 milyondan fazla girişimci Doğrudan Satış Sektöründe faaliyet göstemektedir. Peki, Doğrudan Satışın bu kadar girişimciyi ikna eden avantajları nedir?

Doğrudan satış yöntemi tüketicilere güvenli ve rahat bir alışveriş imkanı sunmakla birlikte girişimcilere de potansiyellerini ortaya çıkarma, ek gelir sağlama imkanı sağlamaktadır. Eğer esnek bir ortamda kendi kurmak istiyorsanız, Doğrudan Satış yöntemi size uygun bir iş fırsatı sunar.

Halen Türkiye’de toplam 1.5 milyona yakın girişimci gerek üye olup ürün kullanmak, gerekse de bağımsız girişimci olarak Doğrudan Satış sektöründe faaliyet göstermektedir. Sektörde yer alan kişi sayısı da yıldan yıla artmaktadır. Doğrudan Satış ile ürün satın almak veya bağımsız girişimci olmak için birçok neden vardır.

Ekstra Gelir Sağlayın

İlave bir gelir elde etmek için, tatile çıkmak için veya tam zamanlı bir iş ve kariyer olarak bu işte yer alabilirsiniz. Karar sizin! Bu işten elde edeceğiniz gelir, göstereceğiniz çaba ve harcayacağınız zaman ile orantılıdır. Yaptığınız satışla orantılı olarak sistemden elde edeceğiniz gelir artacaktır.

Kendi İşinizin Patronu Olun

Yeni bir iş kurmak zama ve sermate demektir. Ayrıca, bir sürü prosedürle uğraşmak, bir mekan kiralamak
ve bununla birlikte farklı maliyetlere katlanmanız demektir. Doğrudan Satış Yönetimi size sermayeye ihtiyaç duymaksızın, hiçbir prosedüre katlanmaksızın kendi işinizi kurma imkanı verir.  Tüm doğrudan satış şirketleri doğrudan satış girişimcilerini stok yönetimi konusunda destekler ve onların mümkünse sıfır stokla çalışmalarını sağlamaya çalışır. Sizin tek yapmanız gereken ürünü doğru bir şekilde müşteriye ulaştırmaktır.

Sistemden ayrılmak isterseniz de, hiçbir masraf ödemeksizin sistemden ayrılma hakkına sahipsiniz. Doğrudan satıcıların sisteme dahil oldukları tarihten itibaren altmış gün içerisinde sistemden ayrılması halinde, doğrudan satış şirketleri, doğrudan satıcıların elinde bulunan ve kullanılmamış tüm malları geri alır ve söz konusu malların bedelini ise on dört gün içerisinde iade ederler.

Esnek Mesainin Tadını Çıkarın

Doğrudan Satış yönteminde çalışma saatlerinizi kendiniz belirlersiniz. İster yarı zamanlı ister tam zamanlı çalışırsınız. Özgürlüğün, esnek çalışmanın keyfini çıkarırsınız. Evden çalışarak ailenizle daha fazla zaman geçirirsiniz. Hedeflerinizi ve o hedeflere nasıl ulaşacağınızı siz belirlersiniz. Başarınız, kabiliyetiniz ve sosyal çevreniz oranında kazancınızı artırırsınız.

Sermayeye İhtiyaç Duymazsınız

Doğrudan satış yönteminde, sadece satmayı düşündüğünüz ürünleri, tanıtım seti olarak katalog fiyatı üzerinden satın alırsınız ve başlangıç sermayesi olmaksızın işinizin sahibi olursunuz. Elinizde stok birikmeden satış yapma imkanı kazanırsınız. Bu da size, yüksek maliyetler altına girmeden ticaret yapma imkanı sağlar.

Eğitimlerle Kendinizi Geliştirin

DSD üyesi firmalar, bağımsız girişimcilerinin kişisel gelişim süreçlerini yakından takip ederler. Onlara işlerinde başarı için gerekli olan eğitimleri sunarlar. Bu durum, yepyeni beceriler kazanmanızı sağlar.

DSD üyesi firmalar, bağımsız girişimcilerine pazarlama ve idari konularda sürekli eğitimler vermektedir. Bu da işinizi kurallara daha uygun ve başarılı yapmanıza yardımcı olur. Şirketlerin verdiği bu destekle hedeflerinize daha kolay ulaşabilir ve işinize hemen başlayabilirsiniz.

Başarılarınız Takdir Edilir ve Ödüllendirilir.

Başarılarınız ister küçük ister büyük olsun tüm üyeler tarafından takdir edilir. Böylece, mevcut potansiyelinizin ortaya çıkması imkanı doğar, kendinize olan güveniniz artar, bu da daha başarılı bir kariyer yapmanızı sağlar.

DSD üyesi firmalar tarafından, doğrudan satış sisteminde başarılarınız, bir çok farklı ödül mekanizması yoluyla ödüllendirilir. Bu ödül bazen güzel bir tatil olabileceği gibi, bazen gitmek istediğiniz bir eğitim, bazen de nakdi ödül olabilir. Size sadece başarılı olmak kalır.

Sosyalleşme

Doğrudan satış sosyalleşme için harika bir araçtır. Yeni arkadaşlar edinme, farklı çevrelerle tanışma imkanı bulursunuz. Uzun süren dostluklarını doğrudan satış yoluyla edinen bir çok üyemiz mevcuttur.

Doğrudan Satış Herkese Açıktır

Eğer, 18 yaşından büyükseniz, eğitiminiz, cinsiyetiniz, geçmiş tecrübeleriniz ne olursa olsun doğrudan satış sektöründe yer alabilirsiniz demektir.

İstediğiniz zaman ayrılabilirsiniz

Sisteme girişte bir taahhüt altına girmezsiniz. Bağımsız girişimci olarak istediğiniz zaman işi bırakabilirsiniz. Bunun için herhangi bir ceza ödemezsiniz. Ürünler DSD üyesi firmalar tarafından firma faal olduğu sürece geri alırlar.

Related Articles