Ozan ÖZSAVAŞCI

1971 İngiltere doğumlu olan Ozan Özsavaşcı, lise eğitimini 1988 yılında Ankara Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Öğrenim hayatına Hacettepe Üniversitesi İşletme Bölümü’nde devam eden Özsavaşcı, 1993 yılında mezun oldu. Dil Öğrenimi için 1994 yılında İngiltere East Sussex’de bulundu ve 1994’ün son ayında başladığı Yedek subay askerlik hizmetini 1996 Mart ayında tamamladı. 1996 yılında Paşabahçe Cam Ev eşyası grubunda İhracat Satış bölümünde çalışmaya başlayarak ağırlıklı olarak Batı Avrupa ülkerlerine bu ürünlerin penetrasyonundan sorumlu oldu.

1997 yılından itibaren kariyerine 3M Türkiye’de devam eden Özsavaşcı, 12 yıl boyunca sırasıyla, Görsel Sunum Sistemleri Satış Süpervizörlüğü, Güvenlik bölümü Satış Süpervizörlüğü, Medikal bölümü Satış ve Pazarlama Müdürlüğü ve en son Sağlık Grubu Satış ve Pazarlama Direktörlüğü görevlerinde bulunmuştur.

2009 yılında B.Braun’da Genel Müdür Yardımcılığı ve 2010 yılında Betasan Bant’ta Genel Müdürlük görevlerini yürüttü. 2010 yılının son çeyreğinde Herbalife International Türkiye Genel Müdürü görevine başlayarak 2014 yılına kadar bu görevine devam etti. 2014 yılından 2015 yılı başına kadar hem Türkiye Genel Müdürlüğünü hem de Afrika Bölgesinden Sorumlu Kıdemli Direktör görevini sürdürdü.

2015 yılı başında Orta, Doğu Avrupa ve Afrika’ dan sorumlu Başkan Yardımcılığı görevine atanan Özsavaşcı bölgesindeki 14 ülkeden sorumludur. 2015 yılından itibaren Türkiye Doğrudan Satış Derneği yönetim kurulu başkanlığını  sürdürmektedir.

Ozan Özsavaşcı evli ve iki çocuk babasıdır.

 Tayfun ERGÜN

Temmuz 1998’den beri Amway Türkiye Genel Müdürü olarak görev yapmaktadır. Gazi Üniversitesi İdari Bilimler Fakültesinde İşletme Yönetimi eğitim almıştır. 1987 yılında Amerikan Hava Kuvvetleri Döner Sermaye Fonlarında görev yapmıştır. 1993 yılında Amway Türkiye’ de Finansman ve Yönetim Müdürü olarak işe başlamış, 1996 ile 1998 yıllarında ise Amway’ in Yunanistan ve Türkiye’den sorumlu Bölge Finans ve Yönetim Direktörü olarak görev yapmıştır. Tayfun Ergün, Türk Amerikan İşadamları Derneği üyesidir. Ayrıca, Doğrudan Satış Derneği kurucu üyelerinden olan Ergün, 2002 – 2006 yılları arasında iki dönem ve 2011-2014 yılları arasında ise bir dönem Doğrudan Satış Derneğinin başkanlık görevini yürütmüştür.

Ömer Barış TURAN

2011 yılından beri LR Health & Beauty Türkiye’de Genel Müdür olarak görev yapmaktadır. 1998 yılında İstanbul Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümünü, 2010 yılında ise İstanbul Üniversitesi, İşletme İktisat Enstitüsünde İşletme Yönetimi yüksek lisansı eğitimini tamamlamıştır. 1999 yılında Düş Kuyusu Tanıtım & Organizasyon şirketinde müşteri temsilcisi olarak görev yapmıştır. 2002 yılında AXA ASSISTANCE’da operasyon departmanı yöneticisi olarak görev yapmış, ardından satış ve pazarlama birim müdürlüğü görevine terfi etmiştir. 2007 yılında ise Soysal Eğitim & Danışmanlık’ta Satış Yönetmeni olarak görev yaptıktan sonra, 2008 yılında Nikken Wellnes Türkiye’de Satış Müdürü olarak çalışmıştır.

Hande Karakülah

Hande, Baş Hukuk Müşaviri olarak 2011 sonunda Avon’a katıldı. 2015 yılında Türkiye, Ortadoğu ve Kuzey Afrika Hukuk Departmanı’nın başına, 2016 yılında da Türkiye, Ortadoğu ve Afrika Bölgesinin Hukuk Direktörlüğü’ne atandı. Avon’a katılmadan önce British American Tobacco’da hukuk müşaviri olarak çalıştı, onun öncesinde ise serbest avukat olarak bir çok müvekkile farklı hukuki konularda hizmet vermekteydi. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 2000 yılında mezun oldu. Yüksek lisansını Doğuş Üniversitesi’nde, “Anadilde Yayın Hakkının Karşılaştırmalı Hukuk Analizi” üzerine yazdığı yüksek lisans tezi ile bitirdi. Hande, uyum konusunu odağında tutarak Avon Türkiye, Ortadoğu ve Afrika bölgesinin hukuki gündemini yönetiyor. Aralarında Avrupa Profesyonel Kadın Ağı, ARI Hareketi, EDAM ve Şeffaflık Derneği’nin de olduğu bir çok sivil toplum örgütüne üye. Türkiye’deki kadınlar için çalışmayı çok seviyor; Alp adında bir oğlu var.
Candan ÇORBACIOĞLU

1998 yılından beri Amway Avrupa Dış İlişkiler Kıdemli Bölge Müdürü olarak görev yapmaktadır. Bu görevi çerçevesinde Amway’in Avrupa Bölgesi dahil 11 ülkenin dış ilişkilerinden sorumlu bulunmaktadır. 1974 yılında, Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümünden mezun olan Çorbacıoğlu, 1976 yılında ise aynı bölümde yüksek lisansını tamamlamıştır. Öğrencilik yıllarında başladığı çalışma hayatında İstanbul Sheraton Otelinde Satış Temsilcisi,  Coca-Cola Corporation’da Pazarlama Uzmanı ile Türkiye Reklam ve Satış Geliştirme Müdürü olarak görev yapmıştır. 1994 yılında Amway Şirketi’nin Türkiye de faaliyete geçmesi ile bu şirkette göreve başlamıştır. Amway’de sırasıyla, Türkiye Pazarlama ve Halkla İlişkiler Müdürü ve Türkiye & Yunanistan Pazarlama ve Halkla İlişkiler Bölge Müdürü görevlerinde bulunmuştur. Candan Çorbacıoğlu, Avrupa Doğrudan Satış Dernekleri Konfederasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve Dünya Doğrudan Satış Dernekleri Konfederasyonu Yönetim Kurulu Üyesidir. Çorbacıoğlu, ayrıca Ege Sanayici ve İş Adamları Derneği, Uluslararası Halkla İlişkiler Derneği, TÜKODER-Tüketiciyi Koruma Derneği, İzmir Amerikan Koleji Yetişenler Derneği ve Boğaziçi Mezunlar Derneği Üyesidir.  2005 yılından beri de Hırvatistan Cumhuriyeti Fahri Konsolosu olarak atanmış bulunmaktadır. Bu görevi çerçevesinde yapmış olduğu çalışmalardan dolayı da kendisine Ocak 2010 da Hırvatistan Cumhurbaşkanı Stejpe Mesic tarafından Hırvatistan Cumhuriyeti Liyakat Nişanı takılmıştır.

Divi WordPress Theme