Türkiye’de Doğrudan Satış Derneği (DSD) Ağustos 1994’te kurulmuştur. Dernek tüzüğünde belirtildiği gibi, DSD’nin başlıca amaçları;

 Doğrudan satışı bir mal veya hizmet pazarlama yöntemi nokta olarak geliştirmek.
Sektör içinde en üst düzeyde iş ahlakı prensipleri oluşturmak ve bunları korumak.
Toplumun doğrudan satış konusundaki bilgisini ve güvenini arttırmaktır.

DSD’ye aktif ve tam üyelik, bir doğrudan satış şirketinde çalışan asli üyeler tarafından oluşturulmaktadır. Şu andaki asli üyeler; kozmetik ürünleri, parfümler, temizlik ürünleri, aktif yaşam ve beslenme destek ürünleri, ev gereçleri ve kişisel bakım ürünleri gibi geniş bir yelpazede ürün ve hizmet sunan, Türkiye çapında 1.5 milyondan fazla bağımsız satıcının çabalarını destekleyen, 8 şirketin üst düzey yöneticileridir.

Tüm üyeler, DSD tarafından benimsenmiş olan davranış ilkelerine tam bağlılık göstermeye ve söz konusu kuralları gönülden desteklemeye kararlıdırlar. Doğrudan Satış Derneği, Avrupa Doğrudan Satış Dernekleri Federasyonu (SELDIA) ve Dünya Doğrudan Satış Dernekleri Federasyonu (WFDSA) üyesidir. 1978 yılında kurulmuş olan WFDSA doğrudan satış endüstrisini global olarak temsil etmektedir. Üyeleri, 60 ülkenin doğrudan satış dernekleri ve Avrupa Doğrudan Satış Dernekleri Federasyonu’dur (SELDIA). SELDIA ise Avrupa’daki 27 ülkenin doğrudan satış derneklerinden oluşmaktadır. Böylece WFDSA’ya bağlı tüm ülkeler ile doğrudan satış tüm dünyada 182 milyar dolardan fazla satış gerçekleştiren, yaklaşık 100 milyon doğrudan satıcıyı temsil etmektedir.

Doğrudan satış endüstrisi hakkında her türlü bilgi için derneğimize başvurabilirsiniz.

Divi WordPress Theme