Hakkımızda

tarafından dsdnova17

[et_pb_section admin_label=”section” transparent_background=”off” allow_player_pause=”off” inner_shadow=”off” parallax=”off” parallax_method=”on” custom_padding=”3px|0px|0px|0px” make_fullwidth=”off” use_custom_width=”off” width_unit=”off” custom_width_px=”1080px” custom_width_percent=”80%” make_equal=”off” use_custom_gutter=”off” fullwidth=”off” specialty=”off” disabled=”off”][et_pb_row admin_label=”row” make_fullwidth=”off” use_custom_width=”off” width_unit=”off” custom_width_px=”1080px” custom_width_percent=”80%” use_custom_gutter=”off” gutter_width=”1″ custom_padding=”0px|0px|26px|0px” allow_player_pause=”off” parallax=”off” parallax_method=”on” make_equal=”off” parallax_1=”off” parallax_method_1=”on” parallax_2=”off” parallax_method_2=”on” parallax_3=”off” parallax_method_3=”on” parallax_4=”off” parallax_method_4=”on” disabled=”off”][et_pb_column type=”4_4″][et_pb_text admin_label=”Text” background_layout=”light” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_style=”solid” disabled=”off” border_color=”#ffffff”]

Derneğimiz Hakkında

Türkiye’de Doğrudan Satış Derneği (DSD) Ağustos 1994’te kurulmuştur. Dernek tüzüğünde belirtildiği gibi, DSD’nin başlıca amaçları şunlardır:

  • Tüketicilere mal ve hizmet pazarlama yöntemi olarak doğrudan satışı geliştirmek
  • Sektör içinde en üst düzeyde iş ahlakı prensipleri oluşturmak ve bunları korumak
  • Toplumun doğrudan satış konusundaki bilgisini ve güvenini arttırmak

DSD’ye aktif ve tam üyelik, bir doğrudan satış şirketinde çalışan asli üyeler tarafından oluşturulmaktadır. Şu andaki asli üyeler, kozmetik ürünleri, parfümler, temizlik ürünleri, aktif yaşam ve beslenme destek ürünleri, ev gereçleri ve kişisel bakım ürünleri gibi geniş bir tüketim mal ve hizmet yelpazesi sunan, Türkiye çapında 1 milyondan fazla bağımsız satıcının çabalarını destekleyen, 2014 yılında yaklaşık 1.9 milyar TL civarında perakende ticari hareket sağlayan, 10 şirketin üst düzey yöneticileridir.

Tüm üyeler, DSD tarafından benimsenmiş olan davranış ilkelerine tam bağlılık göstermeye ve söz konusu kuralları gönülden desteklemeye kararlıdırlar. Doğrudan Satış Derneği, Avrupa Doğrudan Satış Dernekleri Federasyonu (SELDIA) ve Dünya Doğrudan Satış Dernekleri Federasyonu (WFDSA) üyesidir. 1978 yılında kurulmuş olan WFDSA doğrudan satış endüstrisini global olarak temsil etmektedir. Üyeleri, 60 ülkenin doğrudan satış dernekleri ve Avrupa Doğrudan Satış Dernekleri Federasyonu (SELDIA) dır. SELDIA ise Avrupa’daki 27 ülkenin derneklerinden oluşmaktadır. Böylece WFDSA’ya bağlı tüm ülkeler ile doğrudan satış tüm dünyada 182 milyar dolardan fazla satış gerçekleştiren yaklaşık 100 milyon doğrudan satıcıyı temsil etmektedir.

Genel olarak doğrudan satış endüstrisi hakkında her türlü bilgi için derneğimize başvurabilirsiniz.

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]

Related Articles